כך תבחרו את המזרון המתאים ביותר עבורכם

אם לאחרונה אתם קמים עייפים ומרגישים כאילו לא ישנתם כל הלילה כנראה שהגיע הזמן להחליף את המזרון בחדר השינה. גם אם אתם מתעוררים עם כאבי גב, צוואר תפוס או סובלים ממיחושים אחרים בבוקר אחרי השינה, כדאי לבדוק את המזרון, ובמקרים רבים החלפתו בחדש תעניק לכם חוויית שינה איכותית ללא כל התופעות שתוארו להלן. כדי לבחור מזרון חדש לבית חשוב לקבל ייעוץ מקצועי מחברה אמינה שמייצרת מזרונים שנים ארוכות ומציעה מגוון דגמים בהתאמה למידות גוף שונות, לתנוחת השינה המועדפת על הלקוח, לפי רמת הקשיחות הנדרשת וכמובן בהתאם לתקציבו של הלקוח ולהעדפותיו האישיות.

בשנים האחרונות פותחו טכנולוגיות ייצור חדשניות בתחום המזרונים וגם הומצאו חומרים חדשים ואיכותיים יותר אשר מבטיחים חוויית שינה ייחודית ואיכותית לאורך שנים ארוכות. אם בעבר נאלצנו להחליף מזרון כל כמה שנים כיום ניתן לרכוש מזרון איכותי עם אחריות ארוכה של עשר, חמש עשרה ולעיתים גם לעשרים שנה.

דגשים לבחירת מזרון חדש

בבואכם לבחור מזרון חדש יחיד או זוגי יש לתת דגש על איכות המזרון ומידת התאמתו למיטה. מומלץ להתנסות בשכיבה על המזרון באולם התצוגה למשך עשר עד חמש עשרה דקות אך יש לציין כי בדיקה קצרה זו אינה מספיקה לכן חשוב לרכוש מזרונים רק מיצרן מוכר ואמין שמציע תקופת התנסות ארוכה של לפחות ארבע עשרה יום, עם עדיפות לתקופת ניסיון של שלושים יום.

כמו כן, חשוב לבקש ייעוץ לגבי רמת הקשיחות של המזרון כאשר יש להבדיל בין דגמים של מזרוני קפיצים ודגמים אחרים ללא קפיצים, לרבות מזרון ויסקו או מזרון לטקס. אם פעם רכשנו מזרון גומאוויר הרי כיום יש דור חדש של מזרוני איכות המעניקים תמיכה טובה יותר לגוף ומאריכים חיים. לכן, חשוב לקרוא או לקבל הסברים על הדגמים השונים וההבדל ביניהם מבחינת איכות ותמיכה לגוף, כדאי להתנסות קצרות באולם התצוגה בשכיבה על דגמים שונים אך בדיקה זו מומלץ לבצע בשעות הערב ולא בבוקר כאשר רעננים.

בנוסף, חשוב לבדוק מהי תקופת האחריות על המזרון ויש להעדיף מזרון מבית טוב ואמין שמגיע עם אחריות ארוכה. ככל שהיצרן מעניק אחריות ארוכה יותר כך המזרון לרוב טוב ואיכותי יותר.

מעבר לכך, יש להעדיף מזרון גדול, במיוחד לזוגות, כיוון שככל שמתבגרים רבים מתקשים להירדם, במיוחד עם בן הזוג מתהפך הרבה פעמים במהלך שנתו. לכן, בבדיקת המזרון חשוב ששני בני הזוג ישכבו זה לצד זה וירגישו כיצד משפיעה תנועה של אחד מהם על האחר. ישנם דגמים חדשים הבנויים ממערכת קפיצים מתקדמת שמפזרת לחצים באופן איכותי כך שתנועת בן הזוג אינה מורגשת כלל.

השוואת מחירים

אחד השיקולים החשובים ביותר לבחירת מזרונים הוא נושא המחיר. חשוב לבצע סקר שוק מקיף ולאחריו ניתן להגדיר תקציב ולבחור לפיו את המזרון החדש לבית. עם זאת, יש לזכור כי מזרון חשוב לאיכות השינה ולבריאות האדם, וכמו כן לא מחליפים מזרון כל כמה שנים, לכן יש לשקלל פרמטרים רבים ברכישת המזרון- מחיר, איכות, קושי, מידות ועוד.

2 thoughts

 1. במשך לא מעט שנים לא ייחסתי חשיבות למזרן שקניתי, והלכתי על המבצע הטוב ביותר בשוק בלי לבדוק מה האיכות שלו.
  בשנים האחרונות באו כאבי הגב, וכשהלכתי לרופא אחת מהשאלות שלו היו האם נוח לי על המזרן שיש לי בבית – שם הבנתי שזו הבעיה.
  כבר כמה שנים שאני עם מזרן של חברת אירופלקס, שם למדתי בדרך הקשה שכאשר אנחנו מתעקשים לקנות בזול אנחנו בעצם קונים יקר.

 2. אוי כמה שבחירת מזרן חשובה.
  יש כאלה שלומדים את זה בדרך הקשה לצערי, כמוני.
  עשיתי סקר שוק לא קטן, ובסוף קניתי את המזרן של אירופלקס.
  הם נתנו לי את האופציה לקחת מזרן לניסיון, זה מה שעשיתי וככה ידעתי מה אני קונה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *